Aale-Triinu Sonn

Haridustee

Asusin 13 aastat tagasi suurima tänutunde ja rõõmuga juhendama lapseootel emade joogatunde paralleelselt enda intensiivsete joogaõpingutega (kriya hatha jooga õpetajate õpe 2005.a.), kuigi hariduselt olen ma hoopis magistrikraadiga arhitekt. :) Peale teise lapse (enneaegset, aga õnnelikku) sündi 2014. aastal kasvas minu tundidest loomulikuna välja ka sünnitusjärgne jooga emadele koos beebidega. Täna olen kolme lapse ema, olles end aastate jooksul pidevalt teadlikult täiendanud nii rasedusaegse, kui peale sünnitust perioodi füüsilise ja psüühilise tervise ning heaolu teemadel.
Tundes suurt kutsumust toetada naisi sel imelisel teel, alustasin 2017 aastal ka doulaks ja imetamisnõustajaks õppimisega Eestis, Tarkuste Koolis.

Töömeetodid

Lapseootel emade jooga grupi- ja individuaaltunnid, sünnitoetus, individuaalne nõustamine raseduse ajal ja sünnituse eel ning järel, joogatunnid sünnitusest taastumiseks, ema-beebi jooga.

Minu kui sünnitoetaja sünnituseelsed kohtumised võivad sisaldada nt järgnevat:
  • psühholoogilist ja emotsionaalset toetust ja ettevalmistust
  • praktilist informatsiooni
  • joogat
  • hingamisõpetust
  • sünnitusplaani koostamise juhiseid ja abi sünnituse planeerimise juures kõigi teemade läbimõtlemisel
  • tugiisiku rolli läbiarutamist ja ettevalmistust
  • rebozo massaaži (spetsiaalsel sallil keha osade kaupa kiigutav-lõõgastav massaaž sügavamate lõdvestuste saavutamiseks)
  • toitumisnõustamist
  • infot mitmetel erinevatel terviseteemadel, mis ette võivad tulla

Minu tee sünnitoetajana

Olen toetanud naisi ja valmistanud neid ette sünnituseks läbi iganädalaste lapseootuse joogatundide alates 2006. aastast. Lisaks omaenda 3 lapse sünnile, olen doulana toetanud esimesi sünnitusi aastatel 2017-2018 ka juba nii haiglas kui kodus, mis on mõlemal juhul olnud minu jaoks tõesti täiesti imeline! Suurima rõõmuga toetan naiste lapseootuse aega ja lapse ilmale saabumist mitmel tasandil, samuti olen soovi korral toeks ja nõustajaks peale sünnituskogemust mitme kuu jooksul, s.h., jooga- ja füsioteraapiliste harjutuste ning praktiliste kogemusnippide jagamisega beebiga toimetamisel.

Minust

Olen avatud ja elujaatav, aktiivse loomuga inimene. Inimesed kirjeldavad sageli mind, kui inimest, kes ei karda elada, julgeb minna läbi harjumuslikest mõttemustritest ja vaatab elu "kastist väljas". Oma maailmavaadetelt olen laia spektriga, tunnistades erinevaid lähenemisi elule, naiseks ja emaks olemisele, tervisele. Tunnen erakordselt suurt austust ja usaldust elu algprintsiipide suhtes, mida on ka lapse ilmale tulek.

Hind ja seansid

Grupitundide hinnad on 12€ kord. Individuaaltundide ja nõustamiste hind on 30€/h.
Terve sünnituse protsessi toetuse tasakaalupanuseks on 250€ (eeldab lisaks aga vähemalt ühte eelnevat individuaalset kohtumist naisega enne sünnitust ja soovitatavalt ka vähemalt ühte peale sünnitust).

Üritused

Emme&beebi jooga 
Emme&beebi jooga 
Lapseootel jooga
Lapseootel jooga
Lapseootel jooga